Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WORD - Siedlce

Informacja ogólna:
sekretariat@word.siedlce.pl
25 633 33 87
Kontrast
Czcionka
A
A
A
Word Siedlce

Witamy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Siedlcach

i zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą

Rezygnacja z egzaminu

Zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskaniem wynagrodzeń przez egzaminatorów (Dz.U. z 2014r., poz 974) rezygnacji z egzaminu, bez poniesienia konsekwencji finansowych, można dokonać:

  • W formie pisemnej złożonej osobiście
  • lub przesłanej drogą pocztową na adres ośrodka - za datę zgłoszenia rezygnacji uznaje się datę doręczenia.

W przypadku, gdy zgłoszenie rezygnacji nastąpi nie później niż na 2 dni przed wyznaczonym egzaminem, opłata za egzamin podlega zwrotowi lub zaliczeniu na poczet kolejnego egzaminu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz.U. z 2019r., poz. 1206),  w przypadkach losowych dyrektor ośrodka egzaminowania może podjąć decyzję o skróceniu terminu.

Osoba egzaminowana może złożyć pisemny wniosek o przesłanie swoich dokumentów egzaminacyjnych do innego Ośrodka lub Miejsca Egzaminowania.