Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WORD - Siedlce

Informacja ogólna:
sekretariat@word.siedlce.pl
25 633 33 87
Kontrast
Czcionka
A
A
A
Word Siedlce

Witamy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Siedlcach

i zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą

Zredukuj punkty karne

Zbliżasz się do 24pkt? Możesz zredukować 6pkt !!!

27.06.2022 r.

SZKOLENIE NA KARTĘ ROWEROWĄ - 13 LIPCA 2022 g. 8.30


Bezpłatne szkolenie dla osób ubiegających się o wydnanie karty rowerowej niebędacych uczniami szkoły podstawowej.

(Uczniom szkoły podstawowej kartę wydaje Dyrektor, po odbyciu szkolenia i zdaniu egzaminu)

DRODZY RODZICE

20 maja 2021r w życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące przede wszystkim waszych pociech. Mówiąc wprost, od tej daty nie wszystkie dzieci, w sposób dowolny będą mogły korzystać ze swoich hulajnóg elektrycznych, urządzeń do transportu osobistego, a także poruszających się deskorolkami czy rolkami. Pamiętajmy, że jako rodzice ponosimy prawną odpowiedzialność za zachowania swoich dzieci.

Ustawa z dnia 30 marca 2021r o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadza szereg zmian dotyczących między innymi: jasnych zasad poruszania się hulajnogami elektrycznymi i jej odpowiednikami.

Aby zgodnie z prawem można było poruszać się rowerem, wózkiem rowerowym, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego obowiązkowa jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Art.33d.

  1. Zabrania się dopuszczenia dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze.
  2. W strefie zamieszkania dopuszcza się kierowanie hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego przez dziecko w wieku do 10 lat wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

 


SZKOLENIE NA UZYSKANIE KARTY ROWEROWEJ W 2022r

Podstawa prawna:

Uzyskiwanie karty rowerowej regulują dwa akty prawne:

  1. Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami
  2. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 12 kwietnia 2013 r. w sprawie uzyskiwania karty rowerowej


Ważne:

W trosce o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach zaprasza wszystkie osoby ubiegające się o wydanie karty rowerowej, a niebędące uczniami szkoły podstawowej, które z różnych przyczyn do tej pory jej nie uzyskały, na zajęcia które umożliwią po zdaniu egzaminu otrzymanie upragnionego dokumentu.

Zajęcia obejmują część szkolenia teoretycznego, praktycznego oraz egzamin przeprowadzony przez uprawnione osoby.

  • Odpłatność: bezpłatnie
  • Termin szkolenia: 13.07.2022 godzina 8.30
  • Czas zajęć: teoria 6 godzin + egzamin, praktyka 2 godz. + egzamin
  • Miejsce: WORD Siedlce, ul. Składowa 46, tel. 025- 633-33-87
  • Wyposażenie: kask rowerowy, kamizelka odblaskowa.

Dzieci zgłaszające się na szkolenie, obowiązkowo muszą wypełnić kartę zgłoszeniową podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego, oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.