Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WORD - Siedlce

Informacja ogólna:
sekretariat@word.siedlce.pl
25 633 33 87
Kontrast
Czcionka
A
A
A
Word Siedlce

Witamy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Siedlcach

i zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą

Zredukuj punkty karne

Zbliżasz się do 24pkt? Możesz zredukować 6pkt !!!

29.04.2022 r.

ETAP REJONOWY XLIII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Dnia 28.04.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie odbył się etap rejonowy XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzami imprezy były Gmina Zbuczyn i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie.

W turnieju uczestniczyli zwycięscy etapów powiatowych. Uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat przybyli ze szkół: SP w Zbuczynie, SP nr 9 w Siedlcach, SP w Borkach Kosach, SSP w Liwie, SP w Grochowie, PSP nr 1 w Garwolinie i NSP w Mostowie. W grupie starszych uczniów szkół podstawowych wystartowały szkoły: SP w Zbuczynie, SP nr 9 w Siedlcach, SP w Grębkowie, ZS w Sterdyni, PSP w Górznie i SP w Starej Kornicy.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: wójt gminy Zbuczyn pan Hubert Pasiak, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach pan Adam Skup, starszy specjalista Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach pani Agnieszka Jankowska, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. pan Krzysztof Skup, oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Siedlcach: podkom. Grzegorz Mudant, st. sier. Barbara Jastrzębska i mł. asp. Daniel Soszyński.. Nasz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach reprezentowali Dyrektor pan Dariusz Napiórkowski, kierownik działu szkoleń i BRD pan Daniel Pióro oraz specjalista ds. szkoleń i BRD Tomasz Grzymała.

Do wojewódzkiego etapu turnieju zakwalifikowały się drużyny które zajęły pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej. W grupie młodszej Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie, a w grupie starszej Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Grębkowie.

Grupa 1 uczniowie młodsi:

  • 1 miejsce SSP w Liwie
  • 2 miejsce PSP nr1 w Garwolinie
  • 3 miejsce SP w Zbuczynie

W punktacji indywidualnej najlepszy był Kacper Olszewski z SSP w Liwie.

Grupa 2 uczniowie starsi:

  • 1 miejsce SP w Grębkowie
  • 2 miejsce SP w Zbuczynie
  • 3 miejsce ZS w Sterdyni

W klasyfikacji indywidualnej wygrał Jakub Perka ze SP w Zbuczynie.

Zwycięzcom składamy gorące gratulacje i życzymy powodzenia na wojewódzkim etapie turnieju, który zostanie rozegrany 12 maja br w Warszawie.
Po zakończeniu zmagań odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju i wręczenie nagród zwycięzcom. Przekazano również gratulacje uczniom i opiekunom grup.