17 listopada Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przeprowadził w Szkole Podstawowej Nr 11 w Siedlcach akcję w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny". Skierowana była do uczniów, a w jej organizację i przeprowadzenie czynnie włączyła się Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

Podczas zorganizowanej imprezy  uczniowie podzieleni na  grupy wiekowe, tj. młodzież z klas  IV-VII  Szkoły Podstawowej Nr 11  w Siedlcach wzięła udział w zajęciach przygotowanych w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym. W drugim panelu strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Podczas trzeciego panelu uczestnicy mieli okazję obejrzenia filmu pt. „...tak chcę być bezpieczny", a poruszone w nim zagadnienia dotyczące  zasad bezpieczeństwa młodzieży w różnych sytuacjach życiowych zostały omówione przez  asp. szt. Janusza Cabaja i asp.szt. Leszka Jastrzębskiego   z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. 

Na zakończenie akcji wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy promocyjne zawierające elementy odblaskowe, których właściwe używanie z całą pewnością będzie miało wpływ na ich bezpieczeństwo. 

Źródło: http://podlasie24.pl