W Zespole Szkół w Suchożebrach przeprowadzono dziś, 5 kwietnia zajęcia z młodzieżą w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Była to okazja do poszerzenia wiadomości na temat zagrożenia, jakim jest poruszanie się po zmierzchu bez odblasków.

Młodzież oprócz otrzymania elementarnej wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu miała okazję m.in. do zaprezentowania swoich umiejętności jazdy na specjalnie przygotowanym torze. Ponadto chętni mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski.
Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

KSkor/Podlaskie Centrum Radiowe

DJ