„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego. Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

W piątek, 21 października, 226 uczniów z Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie, a także Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi i Zespołu Oświatowego w Grochowie przystąpiło do edukacyjnej przygody z bezpieczeństwem.

Na uczniów trzech szkół z gminy Sokołów Podlaski, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników siedleckiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulator jazdy motorowerem. Strażacy z JRG PSP w Sokołowie Podlaskim omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a dzielnicowy Paweł Kobyliński z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Po całej bezpiecznej rywalizacji, każdy z uczestników, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymał drobne upominki. Co najważniejsze, były to upominki odblaskowe, dzięki  czemu, każdy może stać się o wiele bardziej widoczny, a tym samym bezpieczny.

Uroczystość zaszczycili goście Kierownik Biura Bezpieczeństwa  Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Joanna Stefaniak, Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Wiesław Nasiłowski, Wójt Gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacek Kobyliński i gospodarz Dyrektor Zespołu Oświatowego w Skibniewie Wiesława Kapusta.

Całość tej radosnej i edukacyjnej zabawy, podsumowało wspólne zdjęcie wszystkich uczestników i gości.